Galeria prac dzieci z grupy Krasnali

Międzynarodowy Dzień Puzzli

Układanie puzzli to świetna zabawa, która posiada walory edukacyjne.

Kierując się powyższym hasłem 29 stycznia nasze przedszkole włączyło się w jego obchody.

Czego uczy układnie puzzli?

Choćby wytrwałości w dążeniu do celu i koncentracji na zadaniu. Zabawa puzzlami od małego sprawia, że dziecko rozwija tak zwaną zdolność analizy i syntezy wzrokowej, czyli rozkładania całości na poszczególne elementy i ponownego składania ich w całość. Ponadto stymuluje rozwój mózgu, ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację i cierpliwość. Buduje wiarę we własne możliwości, trenuje pamięć i rozwija manualnie. Dzieci układały puzzle, tworzyły mozaiki, programowały robota  oraz wykonywały prace plastyczne z wykorzystaniem puzzli. Pod koniec dnia pytały, kiedy znowu będzie taki dzień w przedszkolu, co świadczy o tym, że świetnie się bawiły, a przy okazji uczyły.