Dzieci z grupy Krasnale z obrazkowymi kartami graficznymi

Ogólnopolski Dzień Dziecka

W piątek 20 listopada w przedszkolu obchodziliśmy OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA. Była to doskonała okazja do realizacji ciekawych i rozwijających zajęć uzupełniających wiedzę dzieci na temat praw najmłodszych obywateli. Z tej okazji w obu grupach przedszkolnych odbyły się rozmowy na temat praw dzieci, dyskusje o ich potrzebach oraz roli rodziców i opiekunów . Nauczyciele w grupach zapoznali dzieci z wierszem M. Brykczyńskiego – Prawa dziecka oraz ideą J. Korczaka. Zobaczyli film edukacyjny związany z prawami i obowiązkami dzieci. Najstarsze przedszkolaki podzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat praw dziecka (powodami do radości, uśmiechu oraz tym, co może powodować, że są smutne, co sprawia im przykrość). Na zakończenie wykonały pracę plastyczną związaną z ich świętem.