Slajd prezentacji zachęcający do wykonania własnego projektu 40 - lecia porozumień jastrzębskich, z wykorzystaniem różnych górniczych symboli

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Golasowicach bierze udział w obchodach 40-lecia Porozumienia Jastrzębskiego organizowanych przez Fundację JSW

Rok 2020 dla ZSP w Golasowicach upłynął pod znakiem doposażenia nowo dobudowanych pracowni przyrodniczych, które  zostały oddane do użytku w lutym br. Wiosną dzięki darowiźnie Fundacji JSW na realizację zadania „Multimedialne spotkania z naturą w szkolnej pracowni”, sala przyrodnicza została wyposażona w multimedia i programy do nauki przedmiotów ścisłych, m.in.  75 – calowy ekran dotykowy, wizualizer  umożliwiający prezentację doświadczeń oraz programy komputerowe. 

Dzięki wyposażeniu pracowni, która jest obecnie największą salą lekcyjną w ZSP (sala gimnastyczna od sierpnia jest remontowana) można było nie tylko realizować zajęcia  lekcyjne z wykorzystaniem technologii informacyjno - komunikacyjnych, ale również zorganizować  uroczystość pasowania pierwszoklasistów, spotkanie z policjantem w ramach akcji „Bezpieczna droga do domu”  czy promować na „dużym ekranie” projekt Fundacji JSW pn. „Obchody 40-lecia Porozumienia Jastrzębskiego”, w którym ZSP bierze udział. W ramach akcji uczniowie wykonają prezentacje, prace plastyczne, nagrają filmy, których motywem przewodnim będzie „40” lub wolne weekendy z rodziną wywalczone 40 lat temu przez jastrzębskich górników.

Włączając się w kampanię społeczno-edukacyjną „Porozumienie Jastrzębskie Lubię To!”, chcemy przypomnieć  naszym uczniom o tym ważnym momencie w  historii naszego regionu oraz o  jastrzębskich górnikach, którym dziś zawdzięczamy wolne weekendy.

Przyłączając się do akcji, pragniemy podziękować również Fundacji JSW za współpracę i podwójne wsparcie: darowiznę na wyposażenie pracowni przyrodniczych oraz oczyszczacz powietrza, który trafił do naszego przedszkola.

 

https://view.genial.ly/5fa8e9eea99c440cf98c762a/presentation-40-rocznica-podpisania-porozumien-jastrzebskich