Aktualności

31 października 2019 11:45 | Aktualności

Noc w bibliotece „Śladami Japonii”

Wieczorem 25 października 2019 r. o godz. 19.00 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Golasowicach rozpoczęła się Noc w bibliotece, która skończyła się rankiem o godz. 7.00 dnia następnego.

Uczestnicy imprezy to 40 uczniów z klas I- VIII. „Nocka” to już cykliczna impreza, którą co roku organizuje Biblioteka Publiczna- Filia Golasowice oraz biblioteka szkolna przy współudziale nauczycielek z ZSP.

Tym razem gościem specjalnym była pani Ewa Myśliwiec, która poprowadziła dwugodzinne zajęcia pt.: „Śladami Japonii”. Pani Ewa, zapalona podróżniczka, która zwiedziła m. in. Japonię, opowiadała dzieciom o egzotycznych dla nas zwyczajach japońskich. W programie była praktyczna nauka posługiwania się pałeczkami przy jedzeniu, warsztaty kulinarne w robieniu sushi wraz z degustacją tego zdrowego dania, ceremoniał picia herbaty, nauka pisania japońskich liter oraz taniec z wachlarzami. Dzieci mogły przymierzyć japońskie kimono, wykonały również czapkę samuraja metodą origami.

Noc w bibliotece nie mogła odbyć się bez pieczenia kiełbasek przy ognisku, a przed samym położeniem się spać dzieci wysłuchały kilku baśni japońskich. Późnym wieczorem w cieplutkich śpiworach uczestnicy oglądali filmy dla dzieci i młodzieży aż do zaśnięcia.

Ta noc to była niezapomniana przygoda…

Przeczytano: 625 razy. Wydrukuj|Do góry

NOC W BIBLIOTECE 2019