Aktualności

11 czerwca 2019 23:43 | Aktualności

Akcja: „Jak nie czytam, jak czytam”

Czytanie rozwija intelekt, wyobraźnię i wrażliwość, wzbogaca zasób słownictwa, wzmacnia więzi międzyludzkie. W dobie gier komputerowych, smartfonów i Internetu musimy dbać o to, aby sztuka czytania literatury pięknej nie zanikła.

3 czerwca 2019 r. Szkoła Podstawowa w Golasowicach wzięła udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo: „Jak nie czytam, jak czytam.” To już trzecia edycja tego przedsięwzięcia.

Tak jak w poprzednich latach, uczennice z kl. Vb pod opieką pań bibliotekarek z biblioteki szkolnej i publicznej przeprowadziły happening dla rodziców naszych przedszkolaków. Dziewczyny w bajkowych strojach zachęcały opiekunów przyprowadzających dzieci do przedszkola, aby przypomnieli sobie ulubione wierszyki z dzieciństwa. Rodzice odczytywali na głos fragmenty znanych wszystkim wierszy Tuwima, na pamiątkę otrzymując okolicznościowe prezenciki.

Tego dnia również wszyscy uczniowie SP w Golasowicach „bili rekord” czytania. Na trzeciej godzinie lekcyjnej cała szkoła na boisku szkolnym czytała swoją ulubiona książkę., łącząc się w tym geście z czytelnikami z całej Polski. Pogoda tego dnia sprzyjała.

Była to bardzo przyjemnie spędzona godzina z książką na świeżym powietrzu.

Przeczytano: 1182 razy. Wydrukuj|Do góry

AKCJA "JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM"