Aktualności

01 maja 2019 22:31 | Aktualności

Chemiczny kameleon w przedszkolu - czyli kolorowe eksperymenty

Przed rozpoczęciem zajęć dzieci ubrały się w fartuchy, usiadły przy stanowiskach wyposażonych w szkło laboratoryjne i sprzęt chemiczny. Dzięki temu wcieliły się w rolę chemika w prawdziwym laboratorium. Zadaniem młodych naukowców było przelewanie substancji, dodawanie składników i mieszanie roztworów zgodnie z zaleceniami instruktora. Po wykonanych czynnościach obserwowały zachodzące zmiany oraz reakcje chemiczne, po czym próbowały wysnuć odpowiednie wnioski.

Nagłe i zadziwiające zmiany barw oraz znikające lub pojawiające się kolory – to właśnie zapewnił nam chemiczny kameleon. Podczas tych warsztatów dzieci odczytywały zaszyfrowaną wiadomość, zmieniały kolory chemicznych mieszanin, robiły tęczową mieszaninę oraz podziwiały pianowego węża.

Warsztaty chemiczne przeniosły nas do świata chemii, gdzie w mini – laboratorium wykonaliśmy serię doświadczeń i eksperymentów, a także poznaliśmy ciekawsze oblicze chemii. Wszystko to działo się w naszym przedszkolu 25 marca, a całkowity koszt warsztatów został pokryty z pieniędzy zebranych na kiermaszu świątecznym.

Przeczytano: 533 razy. Wydrukuj|Do góry

CHEMICZNY KAMELEON W PRZEDSZKOLU 2019