Aktualności

10 kwietnia 2019 22:52 | Aktualności

Dzień wody

Dzień  Wody  odbył  się  w  przedszkolu  w  dniu  25 marca  2019 roku. Poprosiłyśmy rodziców, aby w tym dniu ubrali dzieci na niebiesko. Reszta była dla przedszkolaków niespodzianką.

Postanowiłyśmy  połączyć  zajęcia  edukacyjne  ze  świetną  zabawą.  W  każdej  z  grup 

zostały przeprowadzone  zajęcia  wychowawczo-dydaktyczne  dotyczące  dbania  o  wodę. 

Nauczycielki przypomniały dzieciom, w jaki sposób mogą one podczas codziennych czynności oszczędzać wodę. Na samym początku dzieci obejrzały prezentację multimedialną na temat-Obieg wody w przyrodzie. Wieloma zmysłami doświadczały kontaktu z wodą i eksperymentowały z nią.

Przedszkolaki  uczyły  się  nazywać  cechy  wody,   prowadziły  doświadczenia badające jej właściwości. Obserwowały, które przedmioty pływają, a które toną w wodzie.  Następnie rozpuszczały w miskach z wodą cukier, mąkę, piasek i ziemię, obserwowały która substancja  rozpuszcza  się  najłatwiej  i  zastanawiały  się,  do  czego  można  wykorzystać powstałe roztwory. Każdy chciał być pomocnikiem Pani przy tak ciekawych eksperymentach!

Święto Wody było wspaniałym, radosnym dniem, który obfitował w atrakcje i wydarzenia. Przypomniałyśmy dzieciom, jak ważną rolę w naszym życiu pełni woda.

 

Przeczytano: 487 razy. Wydrukuj|Do góry

DZIEŃ WODY 2019