Uroczyste zakończenie roku szkolnego w szkole 19 czerwca o godz. 9.00 w sali OSP, w przedszkolu 19 czerwca w sali OSP o 12.00

Aktualności

09 lutego 2019 08:06 | Aktualności

Jak „widzi” osoba niewidoma?

1 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu panią dr Sylwię Wronę - pracownika Zakładu Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Nasz gość przybliżył przedszkolakom problemy dzieci niewidomych i niedowidzących oraz pokazał namacalnie, jak „widzą” i funkcjonują takie osoby w przedszkolach czy szkołach. W czasie spotkania mieliśmy okazję dowiedzieć się, czym jest pięciopunkt, nazywany znakiem tworzącym. System opracowany przez Braille'a składa się ze znaków będących kombinacją sześciu wypukłych punktów, ułożonych w dwóch kolumnach po trzy punkty w każdej. Przedszkolacy w praktyczny sposób przećwiczyli umiejętność odczytywania liter alfabetu. Poza tym obejrzeli książki do nauki czytania dla niewidomych oraz węża, który służy do doskonalenia zmysłu dotyku.

Spotkanie było zorganizowane przy współpracy z Domem Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach. Składamy serdeczne podziękowanie za rozwijanie wrażliwości na potrzeby innych osób.

Przeczytano: 184 razy. Wydrukuj|Do góry

WARSZTATY JAK "WIDZI" OSOBA NIEWIDOMA?